Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Wirtualne biuro

3 października 2019

Wirtualne biuro to określenie, które obecnie bardzo często można spotkać w mediach, jednak nie wszyscy wiedzą, co ono dokładnie oznacza. Z definicją wirtualnego biura szczególnie powinny zapoznać się osoby, które prowadzą firmy albo planują je otworzyć, bo jest to dla nich bardzo korzystne rozwiązanie.

Czym jest usługa wirtualnego biura?


Usługa wirtualnego biura to między innymi możliwość skorzystania z wirtualnego adresu w prestiżowej lokalizacji. Jest wiele profesji, które, na co dzień nie wymagają posiadania odrębnego biura. Jest ono potrzebne jedynie okresowo, na przykład w czasie spotkań z kontrahentami.

Przykładem takiej profesji może być doradca finansowy czy ubezpieczeniowy. Osoby takie mogą z powodzeniem główną część pracy wykonywać w domu, jednak są sytuacje, kiedy potrzebują spotkać się z klientem. Dzięki skorzystaniu z wirtualnego biura będą oni postrzegani w pełni profesjonalnie.

Co jeszcze oferuje wirtualne biuro?

Wirtualne biuro jest dobrym rozwiązaniem także dla początkujących przedsiębiorców, którzy we wstępnej fazie działania firmy nie chcą wydawać dużych środków na wynajem powierzchni biurowej i zatrudnianie pracowników. Poza możliwością rejestracji adresu można także skorzystać z usługi odbierania korespondencji tradycyjnej i mailowej. Jest to bardzo wygodne szczególnie wtedy, gdy przedsiębiorca jest poza miejscem zamieszkania.

Dostępne są także obsługa księgowa, informatyczna i prawna oraz usługa przechowywania dokumentów. Ponadto w wirtualnych biurach często znajduje się także strefa coworkingu i możliwość wynajmu sal konferencyjnych. Coworking czyli wynajem biurek na godziny rozwija się w Polsce bardzo dobrze. Do takich miejsc trafiają nie tylko przedsiębiorcy, ale także freelancerzy, którzy mają czasami ochotę popracować poza domem, wśród innych osób.

Jakie są powody korzystania z wirtualnych biur?

Na skorzystanie z wirtualnego adresu decydują się przede wszystkim te osoby, które liczą na prestiż adresu znacznie wyższy od tego, gdy firma jest zarejestrowana w mieszkaniu. Jednocześnie pozwala to uniknąć kilku problemów takich jak zmiana stawki podatku od nieruchomości czy konieczność opłacania dodatkowej stawki na odpady.

Są również osoby, które decydują się na wirtualny adres ze względu na dyskrecje. Ktoś może nie chcieć być kojarzony z dawnym adresem czy poprzednią działalnością albo robi to ze względów bezpieczeństwa by jego prywatny adres nie był publicznie znany.

Redakcja kultura20.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy od kryptowalut należy zapłacić podatek

Czym są banki centralne?

17 października 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?