Wybrać soczewki czy okulary?

Osoby mające problemy ze wzrokiem często zastanawiają się co wybrać: soczewki czy okulary. Niektórzy noszą tylko soczewki kontaktowe inni okulary, a jeszcze inni okulary i soczewki naprzemiennie. I chociaż okulary mogą podkreślać image i być elementem konkretnego stylu modowego to jednak na tym rola ich się kończy. Dlaczego właśnie warto wybrać soczewki i jakie to rozwiązanie daje korzyści dowiesz się z poniższego wpisu. Pokazujemy także, jakie są różnice pomiędzy soczewkami korekcyjnymi, a okularami i nauczymy cię jak się szybko i bezpiecznie je zdejmować.

Soczewki kontra okulary – jakie różnice?

Przewaga soczewek nad okularami jest ogromna. Do jednych z najważniejszych zalet należy komfort użytkowania. Kiedy zakładasz soczewki wiesz, że możesz biegać, skakać na trampolinie, szaleć z przyjaciółmi na korcie tenisowym, wspinać się na skałkach i robić tysiąc innych rzeczy, na jakie tylko masz ochotę. Możesz się cieszyć ze wzmożonej aktywności fizycznej i sportowej, i to bez żadnych ograniczeń. Okulary w takich sytuacjach nie zdadzą egzaminu, ponieważ w czasie ruchu ciała mogą się zsuwać, a w najgorszym wypadku spaść i się uszkodzić lub zniszczyć.

Soczewki czy okulary?

Oprócz oczywistego faktu poprawy komfortu codziennego funkcjonowania i to niezależnie od stylu życia, jaki prowadzisz, soczewki kontaktowe mają tę zdecydowaną przewagę nad szkłami, że nie parują i nie ulegają zabrudzeniom. Nie musisz się martwić, że zapomniałeś chusteczki do czyszczenia okularów, a pada deszcz, a ty akurat wchodzisz do sklepu, okulary zaparowały i nic nie widzisz. Z soczewkami kontaktowymi taki problem po prostu nie istnieje! Innym atutem korzystania z soczewek kontaktowych jest całkowicie pełne pole widzenia. Nie ograniczają go oprawki okularów, a ty możesz się cieszyć widokiem przedmiotów i obiektów, nawet w kątach pola widzenia.

Jakie jeszcze są korzyści z noszenia soczewek?

Soczewki kontaktowe są cienkie, niewidoczne i znakomicie podkreślą piękno twoich oczu lub efektownie wyeksponują makijaż. Gdy je raz założysz, możesz o nich zapomnieć i cieszyć się każdą chwilą dnia. Jeżeli nie chcesz się rozstawać z okularami, możesz je nosić naprzemiennie lub na specjalne okazje. Pamiętaj, że użytkowanie soczewek jest bardzo proste. Zarówno zakładanie, jak i zdejmowanie soczewek to czynności nie wymagające jakich szczególnych zabiegów. Jeżeli raz opanujesz tę sztukę, będziesz to robić bezbłędnie. A praktyka czyni mistrza.

Zdejmowanie soczewek – jak to się robi?

Przed zdjęciem soczewek umyj ręce i dobrze je osusz. Pamiętaj, aby zawsze zaczynać od tego samego oka, np. prawego, ponieważ dzięki temu nie pomylisz soczewek. Następnie skieruj wzrok ku górze i przytrzymaj dolną powiekę, po czym dotknij dolną krawędź soczewki i ją zsuń w dół na biały fragment oka. Przy pomocy kciuka i palca wskazującego wysuń ją. Po zdjęciu soczewek jednorazowe musisz wyrzucić, a te wielokrotnego użytku zdezynfekować specjalnym preparatem do ochrony soczewek.

Wybór soczewek jest bardzo dobrym pomysłem, o czym można się przekonać z powyższego wpisu. Jeżeli zakupisz soczewki od Acuvue.pl szybo dojdziesz do wniosku, że to był najlepszy wybór.