Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Jak rozwijać swoje umiejętności przez Internet?

8 listopada 2019

Internet jest bez cienia wątpliwości jednym z najwspanialszych wynalazków w całej historii ludzkości. Stanowi nie tylko wielki fenomen na polu komunikacyjnym, umożliwiając osobom z całego świata natychmiastowy kontakt bez jakichkolwiek opóźnień, ale jest również nieprzebranym wręcz źródłem wiedzy wszelakiej, która jest sukcesywnie systematyzowana, uporządkowywana i coraz bardziej przystępna dla użytkowników żywo zainteresowanych poznawaniem jej.


Dla całego mnóstwa osób namacalnym problemem jest jednak ogrom wszelkiego rodzaju podręczników, kursów i specjalistycznych artykułów dostępnych w sieci i poruszających dosłownie każdego tematu, który dana osoba może sobie zamarzyć. Faktem jest natomiast, że to ograniczenia i ramy narzucane sobie przez człowieka faktycznie mobilizują go do rzetelnej i wytrwałej pracy, a nadmiar możliwości do wyboru działa raczej demobilizująco na nasz umysł i zazwyczaj sprzyja trwaniu w czymś w rodzaju niebytu.

Zawsze sprawdzaj informacje w Internecie

Warto zatem rzetelnie przyjrzeć się wiedzy dostępnej w Internecie, a także dowiedzieć się, w jaki sposób należy się wśród niej poruszać, jak odróżnić ziarno od plew, selekcjonując materiały prawdziwie wartościowe od tych, które są zwyczajnie nieopłacalne i jedynie zmarnują nasz czas, a także jak, w miarę możliwości, wydać najmniejszą możliwą sumę pieniędzy na naukę.

Choć większość z nas uniesie podejrzliwie brwi, słysząc, że ktoś chce się podzielić swoją wiedzą całkowicie za darmo i nie oczekując niczego w zamian, w Internecie faktycznie funkcjonują tego typu strony, prowadzone zazwyczaj przez pasjonatów kierujących się ideą i pragnących szerzyć wiedzę, w jakiej się specjalizują. Takie strony są prowadzone bardzo rzetelnie, utrzymują się z datków lub skromnych reklam umieszczonych w różnych miejscach na stronie – cały system jest mało inwazyjny i zazwyczaj bardzo intuicyjny dla potencjalnego użytkownika zainteresowanego nauką.


Istnieją również wszelkiego rodzaju wirtualne kursy oraz wykłady prowadzone przez profesorów uniwersyteckich i dostępne do obejrzenia za pośrednictwem stron internetowych danych uniwersytetów. Takiego rodzaju aktywność ze strony pracowników rozmaitych uczelni sprzyja promowaniu ich, a także buduje ich prestiż wśród społeczeństwa poprzez ukazywanie fachowej wiedzy, możliwej do nabycia dosłownie w każdej chwili.

Kursy internetowe a biznes

Strony oferujące kursy internetowe oferują różne modele biznesowe. Pierwszym z nich jest model stricte altruistyczny, który zakłada udostępnianie wiedzy za darmo i przyjmowanie datków na utrzymanie serwera, na którym postawiona jest strona. Niektóre strony, które zajmują się profesjonalnym nauczaniem, oferują darmowe wykształcenie w zakresie podstaw tematu, którym jesteśmy zainteresowani, a te bardziej skomplikowane kwestie są natomiast ukryte za obowiązkiem poniesienia kosztów.


To sprawiedliwy model, bo jeśli chcemy na przykład zainteresować się programowaniem, możemy sprawdzić w praktyce, czy wpisywanie kodu w mozolny sposób faktycznie nas fascynuje, czy może wręcz przeciwnie – i nie stracić przy tym ani grosza. Nauka za pośrednictwem Internetu jest jak najbardziej prosta, dostępna i wystarczy wyciągnąć po nią rękę, by móc być bardziej wartościowym na rynku pracy.

Redakcja kultura20.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Transport z Chin - jaką metodę wybrać?
Sposób na masową wysyłkę newslettera

Jesteś zainteresowany reklamą?