Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Nauka języków obcych przez Internet

8 listopada 2019

Cyfryzacja życia ludzi żyjących we współczesnym społeczeństwie jest bez cienia wątpliwości wspaniałym stanem rzeczy. Dostęp do internetu zapewnia nam możliwość komunikacji z niemalże każdym człowiekiem na ziemi i to bez jakichkolwiek opóźnień, za pośrednictwem sieci internetowej możemy się również uczyć oraz relaksować.

Można śmiało pokusić się o postawienie tezy, że Internet przyczynia się do znoszenia barier i granic pomiędzy poszczególnymi krajami i zdecydowanie nie sprzyja światopoglądom opartym o ksenofobię, ponieważ jest w stanie pokazać, że ludzie z innych krajów są dokładnie tacy sami, jak my i dzielą podobne zainteresowania oraz troski.


Im mniej jest na świecie granic, tym więcej z perspektywy jednostki mamy możliwości w kwestiach zawodowych lub towarzyskich, ale wiąże się z tym pewna nieoczywista konieczność, która jest dla wielu osób mniej lub bardziej uciążliwa. Żeby móc porozumiewać się z ludźmi na całym świecie, trzeba znać jakieś języki obce, które przełamią barierę komunikacyjną i umożliwią nam zawieranie nowych, wartościowych znajomości.

Obce języki kluczem do świata

Wielkim i odrobinę naiwnym optymizmem byłoby natomiast oczekiwanie od innych nauki polskiego, który na świecie ma opinię języka bardzo niewdzięcznego do nauki – jako osoby posługujące się nim jako podstawowym, pierwszym językiem, z całą pewnością mamy świadomość tego, jak wiele rozmaitych wyjątków dotyczy chociażby gramatyki i odmiany słów przez przypadki, które my wyuczyliśmy sobie na pamięć, a które dla obcokrajowców są po prostu wyzwaniem z piekła rodem.

Język obcy jest sam w sobie wielkim przedsięwzięciem i zazwyczaj niechętnie podchodzimy do samej koncepcji przyswojenia nowego w jakimkolwiek stopniu i musimy poczuć się przypartymi do muru, by zacząć rozglądać się za kursami lub szkołą językową. Szkoła niejednokrotnie jest jednak problemem, ponieważ większość osób pracujących na etacie i uczęszczających jeszcze na przykład na siłownię nie jest zainteresowana poświęcaniem kolejnych godzin z planu dnia na naukę, naukę za którą w dodatku trzeba będzie dosyć sowicie zapłacić.

Nauka języków przez Internet

Dlatego istotnym jest zrozumienie możliwości, jakie daje nam Internet, który zdecydowanie za często postrzegany jest jako narzędzie służące niemal wyłącznie komunikacji oraz relaksowaniu się przy nieszczególnie angażujących, lekkich treściach. Jedną z największych baz szeroko pojętych treści związanych z edukacją bezsprzecznie jest BBC, czyli największy brytyjski nadawca radiowo-telewizyjny.

To dosyć nieoczywista propozycja, ale BBC dysponuje znakomitą stroną internetową poświęconą szeroko pojętej nauce, w której możemy dowiedzieć się niuansów na temat gotowania, ale także języków obcych.


Problemem jest oczywiście bariera językowa, jeśli nie umiemy jeszcze angielskiego, ale znajomość na przyzwoitym poziomie umożliwia nam rozpoczęcie nauki niemalże dowolnego innego języka, wybranego spośród kursów dostępnych na stronie. Angielskiego bez problemu nauczymy się natomiast ze stron internetowych dostępnych w internecie na wyciągnięcie ręki – to język w dzisiejszych czasach ważny do tego stopnia, że powinien być naszym absolutnym priorytetem przed każdym innym.

Redakcja kultura20.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Transport z Chin - jaką metodę wybrać?
Sposób na masową wysyłkę newslettera

Jesteś zainteresowany reklamą?