Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Pryszcze: jak z nimi walczyć?

6 września 2019

Choć są problemem niegroźnym, ich pojawienie się na twarzy staje się dla wielu z nas sporym problemem. Pryszcze nie wyglądają zbyt dobrze, a im więcej takich zmian pojawia się na nasze skórze, tym więcej kompleksów zaczyna nam towarzyszyć. Co możemy zrobić, by nasza skóra zawsze zachwycała zdrowym i pięknym wyglądem?

Jak pielęgnować cerę, by pryszcze stały się tylko przykrym wspomnieniem?

Podstawa to odpowiednia pielęgnacja skóry, a przede wszystkim jej staranne oczyszczanie. W walce z zanieczyszczeniami pomocne będą zarówno toniki, jak i delikatne mleczka kosmetyczne. By pozbyć się takich problemów, jak zatkane pory czy złuszczający się naskórek, warto też postawić na delikatne peelingi. By skóra była dobrze oczyszczona i odżywiona, warto też sięgać po maseczki do twarzy.

Jakie składniki są mile widziane w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji skóry trądzikowej? Aktywny węgiel, zielona glinka lub olejek z drzewa herbacianego – oto najważniejsze składniki, dzięki którym kosmetyki do walki z pryszczami staną się skuteczniejsze.

Skąd biorą się pryszcze?

Na pojawienie się pryszczy wpływać może wiele czynników. Jednym z nich jest niewłaściwa dieta. Im więcej sztucznych dodatków, im więcej cukrów i tłuszczów, tym większe ryzyko, że trądzik stanie się naszym problemem. Na pojawienie się pryszczy wpływać może też nadmiar produktów mlecznych, warto zatem ograniczyć ich spożycie.

Na te produkty spożywcze, które są cenionymi źródłami wartościowych kwasów tłuszczowych. Nasiona roślin strączkowych, pestki i nasiona – oto składniki diety, które będą miały bardzo dobry wpływ i na ogólny stan naszego zdrowia, i na nasz wygląd.

W diecie, która ma nas wspierać w walce z pryszczami, nie może też zabraknąć produktów cenionych jako wartościowe źródła witamin z grupy B. Rośliny strączkowe, chude mięsa czy produkty z pełnych ziaren zbóż – oto ważne składniki zdrowej diety, na które warto postawić. By utrzymać skórę w dobrej formie, warto też pamiętać o tym, jak ważne jest wypijanie kilku szklanek wody w ciągu dnia.

Dzięki temu nasz organizm jest dobrze nawodniony, a jednocześnie na bieżąco oczyszczany ze szkodliwych toksyn. Co jeszcze można zrobić, by detoks stał się skuteczniejszy? W oczyszczaniu organizmu ze szkodliwych toksyn pomocne będą też zielone koktajle oraz dieta, w której owoce i warzywa będą zajmowały ważne miejsce. Pomoże nam to utrzymać dobrą formę, a jednocześnie czystą, zdrową i wolną od trądziku cerę.

Redakcja kultura20.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

stylizacje na święta

Jesteś zainteresowany reklamą?