Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Lazurowe Wybrzeże: co warto zobaczyć?

18 lutego 2020

Komu marzą się beztroskie wakacje we Francji, temu biura podróży mogą polecić wyjazd na tern tak pięknej krainy, jaką jest Lazurowe Wybrzeże.

Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas wycieczki po tutejszych kurortach?

Powodów, dla których warto odwiedzić Lazurowe Wybrzeże, jest sporo. To piękna kraina, kusząca słońcem, pięknymi plażami oraz rewelacyjnymi warunkami do plażowania. Głównym ośrodkiem miejskim jest tu Nicea – tętniące życiem miasto, któremu w trakcie wycieczki po Lazurowym Wybrzeżu z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Nicea, założona w IV wieku p. n.e. przez greckich żeglarzy, może się pochwalić pięknymi placami i uliczkami, które wciąż urzekają swym historycznym charakterem. Innym miastem, którego zwiedzanie tak często oferują nam znane biura podróży, jest Cannes, pełne eleganckich hoteli i luksusowych jachtów. Miasto to jest doskonale znane i tym, którzy chcą spędzić wakacje we Francji na najwyższym poziomie, jak i tym, którzy interesują się sztuką filmową. Organizowany tu od lat Międzynarodowy Festiwal Filmowy jest przecież wyjątkowo ważną uroczystością, która do tego miasta przyciąga znanych aktorów z całego świata.

Co jeszcze warto zobaczyć na Lazurowym Wybrzeżu?

Tak ciekawe miasto, jak Tulon. Jest to ważna baza francuskiej floty śródziemnomorskiej oraz port wojenny o ogromnym znaczeniu, nie zmienia to jednak faktu, iż w gospodarce tego miasta rolę bardzo ważną odgrywa turystyka. Tulon to malownicza zatoka i ciekawe śródmieście, na terenie którego ciekawych budowli nie brakuje. Spacer w ich otoczeniu może każdemu sprawić wiele radości, nic więc dziwnego, że ten kierunek wciąż cieszy się tak wielką popularnością.

Zobacz więcej na ciekawenoclegi.pl

Redakcja kultura20.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak sprawdzić poziom oleju silnikowego
deski do krojenia
numerologia

Jesteś zainteresowany reklamą?

numerologia