Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Jak kupić dobry prezent?

3 października 2019

Co najmniej kilka razy w roku zdarzają się okazje, gdy kupujemy bliskim prezenty. Gdy są to imieniny, urodziny albo osiemnastka kupujemy zazwyczaj jeden prezent. Jeśli jednak zbliżają się święta Bożego Narodzenia mamy prawdziwą kumulację, bo musimy kupić kilka a nawet kilkanaście prezentów. Największy problem zwykle jest z wyborem stosownego przedmiotu. Aby ułatwić sobie ten proces przy zakupach warto zastosować kilka podstawowych zasad.

Dobry prezent – jak go znaleźć?

Przy kupowaniu prezentów podobnie jak przy codziennych działaniach dobrze jest wesprzeć się planowaniem. Przede wszystkim za zakupy zabieramy się odpowiednio wcześnie. Jeśli chcemy jakiś prezent kupić w sieci musimy pamiętać, że dochodzi czas na wysyłkę. Podobnie rzecz ma się, gdy planujemy nabyć prezent personalizowany na przykład z haftowanym imieniem dziecka czy grawerem, to trzeba pomyśleć o tym odpowiednio wcześnie.

W zakupie prezentów kluczowy jest wybór odpowiedniego przedmiotu bądź usługi. Musimy, więc zastanowić się co dana osoba już posiada i co lubi. Niekiedy możemy dyskretnie podpytać kogoś z bliskiego otoczenia w temacie zainteresowań obdarowanego.

Gdy kupujemy prezent dla osoby, z którą nie jesteśmy bardzo blisko możemy postawić na coś uniwersalnego typu: słodycze, kosmetyki, kalendarz, kwiaty. Jeśli pomimo sprawdzenia wielu pomysłów dla danej osoby nie da się niczego wybrać to można kupić kartę podarunkową do dobrej drogerii czy sklepu sportowego.

Wyszukiwarki prezentów w Internecie

Obecnie dużym ułatwieniem przy wyborze podarków są specjalne internetowe wyszukiwarki prezentów. Na takiej stronie wystarczy wskazać płeć, wiek i zainteresowania danej osoby by otrzymać listę wyników z konkretnymi produktami. Można także przesortować sobie produkty pod kątem przedziału cenowego.

Wyszukiwarki prezentów oferują nam także bogaty wybór prezentów ekstremalnych, które lubią szczególnie panowie. Można, więc wybrać kurs nurkowania, wyścigi samochodami terenowymi czy degustację win połączoną ze zwiedzaniem ciekawego obiektu.

Jak widać jest wiele sposobów na to by wybrać ciekawy i trafiony prezent. Zawsze warto pamiętać także o tym, aby go estetycznie zapakować. Jeśli sami nie potrafimy tego zrobić to zawsze możemy wybrać sklep, gdzie pakuje się na prezent gratis.

Redakcja kultura20.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy od kryptowalut należy zapłacić podatek

Czym są banki centralne?

17 października 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?