Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Urodziny seniora

26 listopada 2019

Wiek sędziwy, więc przyjemności muszą być na poziomie. Nie każdy senior lubi tłum ludzi, ale z drugiej strony nie wszyscy uwielbiają leżenie na plaży. Co wybrać, na co się zdecydować, by te okrągłe urodziny były zapamiętane na długo. Przejdźmy do krótkiego spisu atrakcji jakie można zorganizować dla ukochanej babci, dziadka, cioci czy też wujka, by zostały zapamiętane na długo.

1. Lot balonem

Najciekawszy prezent dla babci czy dziadka to na pewno lot balonem. Warto pamiętać, że upominek dla seniora nie musi być wcale smutny, nudy i bez wyrazu. Warto ukochanym osobom podarować wspaniałe przeżycia, które pozostaną na długo w ich pamięci. Wczesny ranek to nie problem dla osób starszych, które często wstają nim jeszcze słońce wzejdzie. Propozycja porannego lotu to niesamowite przeżycie, możliwość zobaczenia wschodzącego słońca. Wiatr we włosach, poczuć się jak ptak to marzenie chyba każdej osoby. Podniebna przygoda to prezent dla każdego, nieważne czy młody czy w podeszłym wieku każdy odnajdzie radość z tego lotu. Ceny są różne, jednak warto zainwestować, by zobaczyć uśmiech osoby obdarowywanej.

2. Lot samolotem

Najczęściej na zakup biletu decydujemy się, gdy planujemy wypocząć. Jednak coraz częściej decydujemy się na zakup biletu na prezent dla kogoś, kto nigdy nie leciał. Obecnie na rynku można odnaleźć ciekawe połączenie lotnicze do Gdańska, chociażby z Krakowa lub ewentualnie można zdecydować się na lot widokowy nad Warszawą. W tej drugiej opcji istnieje możliwość zobaczenia stolicy z lotu ptaka. 15 minut zrobi ogromne wrażenie, gdzie niesamowite emocje na długo pozostaną w naszej pamięci. Szybko będziemy poszukiwać kolejnej wyprawy, by ponownie zobaczyć panoramę miasta.

3. Prom

Morska przygoda, która może wiecznie trwać. Coraz popularniejsze bywają oferty rejsowe, statki, promy czy też inne środki transportu wodnego. W rejs wybrać można się z Gdańska, dwa bliźniacze statki Stena Spirit oraz Stena Visiona. Wszystko zaprojektowane, by umilić czas. Restauracje kawiarnie, dyskoteka nocą czy też bary i inne. Dzień i noc pełna wrażeń na wspaniałym statku. Kupując bilet na statek mamy możliwość wyboru rejsu z jednym noclegiem, albo przygody, która może potrwać nawet tydzień.

4. Lekcja gry w golfa

Po hucznych imprezowych chwilach potrzeba trochę relaksu i wytchnienia. Odpoczynek żaden, jednak brak gwaru i szumu, trochę samotności i skupienia. Oferta skierowana do wielu osób, które gdy spróbują jeden raz nigdy już nie będą chciały przestać. Aktywność fizyczna pozwala utrzymać zdrowie w dobrej kondycji. Obawiasz się o wyposażenie? Nie musisz na starcie kupować całego osprzętu, pobliska wypożyczalnia wystarczy.

5. Przyjęcie w restauracji

Tradycyjna forma nigdy nie jest zła, niewielka restauracja, grono najbliższych przyjaciół. Dobre jedzenie, muzyka do tańca i drobne atrakcje umilą czas na kameralnym przyjęciu. Tort, lody to deser, na który wszyscy czekają. Goście nie muszą się upijać do nieprzytomności, by dobrze się bawić.

6. Spa

Ten rodzaj prezentu nie jest dla każdego, nie wszystkie osoby starsze gotowe są obnażać swoje ciało przed innymi. Nigdy nie wiadomo jak jest do końca, kiedy senior skorzysta ze swojego biletu. SPA to relaks i wypoczynek, zapominamy o codziennych troskach i problemach. Masaż, różnego tupu zabiegi to coś dla babci i dziadka, którzy zmagają się ze swoją starością, niedołężnością. Osoby, które potrzebują relaksu odpoczynku od całego świata.

7. Termy

Formą doskonałego wypoczynku będą termy. Najbardziej znane w Bukownie Tatrzańskiej i coraz popularniejsze w Szaflarach. Na mapie Polski można odnaleźć wiele innych miejsc, które wprawią nas w dobry nastrój.

8. Zajęcia fitness lub Aquaaerobic

Moda, która niedawno dotarła do naszego pięknego kraju. Osoby starsze wciąż uważają, że jest to zbędna forma aktywności fizycznej. Zajęcia fitness, a może taniec to pełne szaleństwo często przez godzinę. Inną formą, całkiem odmienną jest Aquaaerobic. Ćwiczenia w wodzie pozwalają poprawić kondycje i wzmocnić mięśnie, a na dodatek jest to świetna atrakcja, która pozwoli się wyszaleć

9. Zwiedzanie winnicy z degustacją win

Wino, delikatny napój alkoholowy, który wpływa na nasze samopoczucie. Wino występuje w każdej kulturze, każdy chętny może zwiedzić na Mazowszu jedną z większych winnic w kraju. Spacer polami pełnymi upraw, a na koniec degustacja różnego rodzaju win. Prezent przyjemny, na pewno spotka się z sympatią seniora.

10. ZOO

Wymyślne, nadzwyczajne czy też mało spotykane. ZOO to jedna z niewielu atrakcje, gdzie całe rodziny mogą wspólnie wpatrywać się w przeróżne zwierzęta. Wrocław, Chorzów, Kraków i inne miasta oferują spotkanie z naturą.

To tylko niewielka liczba luźnych atrakcji, każdy zna swoją babcię czy dziadka najlepiej. Często uśmiech na twarzy pojawia się niespodziewanie.

Redakcja kultura20.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak sprawdzić poziom oleju silnikowego
deski do krojenia
numerologia

Jesteś zainteresowany reklamą?

numerologia