Ekologiczny kalendarz w zgodzie z naturą od Lediberg

Kalendarze i natura mają ze sobą wbrew pozorom wiele wspólnego – człowiek, aby móc planować chociażby takie czynności jak siew czy zbiór zbóż, od najdawniejszych czasów musiał obserwować przegrodę i odczytywać z jej zmienności właściwe wnioski. Tak też powstał najstarszy kalendarz na świecie, który liczy już ponad dziesięć tysięcy lat. Jest to kalendarz księżycowy składający się z dwunastu dziur wykopanych w ziemi odzwierciedlających dwanaście miesięcy roku.

Kalendarzowe ciekawostki

Jak już wiadomo, kalendarz towarzyszy ludziom od zarania dziejów. Oznacza obowiązującą w danej kulturze powtarzające się cyklicznie okresy. Samo słowo pochodzi od łacińskiego calendae, oznaczającego pierwszy dzień miesiąca. Aktualnie najczęściej używanym kalendarzem na świecie jest kalendarz gregoriański, ustanowiony w drugiej połowie XVI wieku.

Kalendarzowe rewolucje

Kalendarze uwzględniają z reguły obowiązujące w danej społeczności święta, lecz w tym zakresie od pewnego czasu mamy do czynienia z rewolucją za sprawą kalendarza świąt nietypowych, który relatywnie łatwo jest ustanawiany (np. Światowy Dzień Pokoju, Dzień Gry w Karty, itp.).

Powrót do natury

Współczesny powrót do natury w odniesieniu do wyrobów papierowych, w tym kalendarzy, oznacza praktyczne drożenie w życie filozofii zero waste oraz tej, wynikającej z założeń gospodarki obiegu zamkniętego. W skrócie – chodzi o to, aby wytworzone papierowe wyroby, po zużyciu, mogły odrodzić się na nowo nie obciążając środowiska naturalnego.

Gdzie znaleźć ekologiczny kalendarz i notes?

Renomowanym producentem certyfikowanych, ekologicznych kalendarzy i notatników jest firma Lediberg. W kolekcji Apeel odnajdziemy wyroby papiernicze w stu procentach ekologiczne, podlegające recyklingowi. Co więcej – są one wolne od szkodliwych substancji dla zdrowia, takich jak jony metali ciężkich czy toksyczny chlor. Wszystko to za sprawą nowoczesnej, innowacyjnej technologii obróbki papieru. Jednocześnie produkty pozostają trwałe, wysokiej jakości, praktyczne i estetyczne. Kalendarze są dostępne w wielu formatach, jak również w kratkę, linię lub czyste oraz w czterech podstawowych kolorach – szary, zielony, czerwony, granatowy.

Kolejny przykład ekologicznych notatników znajdziemy też w ramach innej kolekcji tego producenta – Samoa. To dizajnerskie, dopracowane w szczegółach papiernicze arcydzieła sztuki. Dostępne sa w trzech podstawowych kolorach – niebieski, szary i zielony. Dopasowane do nich pozostają również takie elementy jak gumka czy zakładka, mają wewnętrzną kieszonkę, layout w kropkowane linie z numeracją storn oraz indeks początkowy. Oczywiście wykonane są całkowicie z materiałów z odzysku i biodegradowalnych.

Sprawdź ofertę Lediberg na https://www.lediberg.com.pl/appeel-ekologiczne-kalendarze-notesy.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.