Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Zaręczyny to poważny krok, który pokazuje, że mężczyzna myśli poważnie o swojej dziewczynie. Jest to moment poprzedzający ślub, ale na tyle istotny, że powinien być odpowiednio zaplanowany. Przede wszystkim podczas zaręczyn wręczany jest pierścionek zaręczynowy. A jak wybrać pierścionek? Jak zrobić tak, aby przyszła narzeczona nie podejrzewała, że chłopak chce się zaręczyć?

Pierścionki zaręczynowe dowodami miłości

Pierścionek zaręczynowy stanowi dowód na to, że chłopak z dziewczyną są ze sobą na poważnie i planują wspólne życie. Pierścionek zaręczynowy zostaje na palcu dziewczyny już do końca życia, dołącza do niego w późniejszym czasie obrączka, która cementuje związek. Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego nie jest łatwym zadanie. Zważywszy na to, że w sklepach jubilerskich dostępnych jest bardzo wiele różnych pierścionków, to chłopak może nie poradzić sobie z tym zadaniem.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Aby znaleźć odpowiedni pierścionek należy przede wszystkim przejrzeć oferty jubilerów. Pierwszą podstawową rzeczą jest zdecydowanie z jakiego materiału ma być wykonany pierścionek. Czy ma to być złoto, białe złoto, platyna, a może srebro. W zależności od wyboru metalu, cena pierścionka ulega zmianie. Najdroższe są Pierścionki zaręczynowe platynowe. Oczywiście pierścionek zaręczynowy z brylantem także nie należy do najtańszych. Jego cena uzależniona jest od wielkości brylantu. Najtańsze srebrne, jednak najrzadziej wybierane. Najlepszym sposobem na wybranie odpowiedniego pierścionka jest poproszenie o pomoc mamy przyszłej narzeczonej, jej siostry lub przyjaciółki, które na pewno doradzą i pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji.

Jak kupić pierścionek, aby dziewczyna się nie zorientowała?

Kupując pierścionek, należy wybrać nie tylko odpowiedni model, ale także rozmiar. Prostą sprawą jest, gdy dziewczyna nosi pierścionki i ma ich dużo u siebie. Można wówczas jeden wypożyczyć na chwilę i pójść z nim do jubilera, aby określił jego rozmiar. Ale co jeśli dziewczyna nie nosi biżuterii? Jest to już bardziej problematyczne. Można wówczas pod pretekstem kupna komuś innemu prezentu pójść do jubilera i przymierzyć różne pierścionki. Oczywiście można kupić pierścionek na „oko”. Jeśli będzie za duży to nie ma problemu, aby go zmniejszyć u jubilera bez żadnego problemu i strat na jakości pierścionka.

Jakie pierścionki zaręczynowe są najczęściej wybierane?

Wybór pierścionka nie jest prostą sprawą, zważywszy na to, że każda kobieta ma inne upodobania. Jednak w kwestii pierścionków zaręczynowych istnieją pewne wzory, które są uniwersalne, ponadczasowe i przypadające do gustu każdej kobiecie. Najczęściej wybierane są złote, proste pierścionki z oczkiem. Oczywiście pierścionek zaręczynowy z brylantem jest najbardziej popularnym produktem. Jednak nie każdego stać na taki wydatek. W pierścionkach w nieco niższych cenach najczęściej umieszczane są szmaragdy, rubiny i szafiry. Prezentują się one nie gorzej od pierścionków z brylantami, są niezwykle eleganckie i gustowne.

Gdzie wręczyć pierścionek zaręczynowy?

Najczęściej do oświadczyn dochodzi w restauracji. Jest to najbardziej popularny sposób na podarowanie dziewczynie pierścionka zaręczynowego. Jednak istnieją też inne miejsca, takie jak na przykład kolacja w parku lub kolacja w domu przy świecach. Kobiety uwielbiają niespodzianki, dlatego świetnie sprawdzą się oświadczyny podczas wyjazdu weekendowego w romantyczne miejsce lub podczas koncertu. Niezwykle romantycznym miejscem do oświadczyn jest także miejsce, w którym para się poznała i zakochała w sobie.