Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Czy muzycy mają największy wpływ na modę?

30 lipca 2020

Kanye West czy Travis Scott, a może ktokolwiek inny z muzyków? Kogo lubisz najbardziej? I czy wzorujesz się właśnie na tym artyście, jeśli chodzi o modę? Wielu z artystów miało wpływ na modę i nasze preferencje zakupowe, nie tylko ci najwięksi.

Ostatnie dziesięciolecia to duże zmiany zmianę w myśleniu i podejściu, jeśli chodzi o modę i tych, którzy ją kreują. A w zasadzie ci, na których się wzorujemy. Muzycy zaczęli być twarzami własnych linii obuwniczych i promować wielkie marki. Wcześniej ten przywilej był zarezerwowany praktycznie wyłącznie dla sportowców. 

Na szczycie podium stoi Kanye West. To on jest idolem młodzieży w kwestii mody Można powiedzieć, że jest on współczesnym Michaelem Jordanem. Kanye współtworzył kolekcje obuwnicze z takimi markami Louis Vuitton, Nike i adidasem. Wszystkie okazały się być olbrzymim sukcesem i budziły ogromne zainteresowanie. Buty od Nike, do tej pory kosztują krocie. Jego linia odzieżowa, skupiona wokół ziemistych kolorów, wyznaczyła trend kolorystyczny na kolejne lata. 

Tak naprawdę nie do końca wiadomo, co takiego ma w sobie Kanye West, że jego wpływ na młodzież jest tak wielki. Jest dobrze ubrany, ale wygląda momentami, jakby zakładał swoje stroje niedbale i od niechcenia. To jednak tylko poza, bo wszystko jest doskonale przemyślane. West ma niezwykłe wyczucie stylu i niedopasowywania się do obowiązującej mody, a tworzenia własnych kierunków.

Wpływ na modę mieli również Run DMC, Jay-Z, czy 50 Cent. Jaki? Tego dowiesz się z tekstu 10 artystów, którzy mieli największy wpływ na trendy obuwnicze. Wpływ mają artyści mniej znani (nie, nie twierdzimy, że kompletnie nieznani), tacy jak Asap Fergy, Asap Rocky.

I nie da się ukryć, że artyści zajęli miejsce sportowców, jeśli chodzi o piedestał w kwestii umów mających promować linie odzieżowe. Ze szczególnym naciskiem na buty sportowe. Z ulic zniknęło obuwie do uprawiania sportu, ale zostało to sportowe. Tyle tylko, że nie nadające się do biegania, skakania i zmian kierunków ruchu, a do chodzenia. Często są to modele, które znamy z aren sportowych sprzed lat. Michaela Jordana, jako idola nastolatków, zastąpił nie tylko West, ale także Travis Scott. To dwójka topowych obecnie artystów, ale nie jedyni, na których wzoruje się młodzież. 

Na czym polega wspomniany wpływ? Od lat młodzi ludzie, chcą wyglądać i ubierać się jak ich bohaterowie. Chcą być jak … (tu wstaw imię idola). Nie jest to kompletnie nic nowego, ani zaskakującego. Tak byo bowiem od zawsze. Niezależnie od tego, jaki styl ubierania, a nawet dodatków preferuje idol, tak chce i jego fan. Buty, odzież, muzyka, której słuchamy, to co robimy w wolnym czasie, determinuje do jakiej grupy społecznej należymy, lub chcemy należeć. Dochodzi nawet do sytuacji, kiedy obuwie danego artysty kosztuje na rynku wtórnym po kilka tysięcy złotych za parę. Tak było i jest w przypadku Westa, tak jest w przypadku Travisa Scotta. Tak jest z innymi kolaboracjami. To wspomniany West, Scott i kilku innych kształtują obecnie trendy. Upraszczając, aby ci dwaj (i wielu innych) byli wpływowi, przez lata, inni muzycy przyłożyli rękę do tego, żeby tak było. A to Jay-Z, który jako pierwszy w historii miał linię sygnowaną swoim nazwiskiem, Rihanna, która została dyrektorem kreatywnym w Pumie, czy Run DMC, jeszcze w latach 80. 

A Ty, na jakim muzyku się wzorujesz?

Redakcja kultura20.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak sprawdzić poziom oleju silnikowego
deski do krojenia
numerologia

Jesteś zainteresowany reklamą?

numerologia