Weterynarz w sobotę, albo niedzielę? – to nie problem

Każdy odpowiedzialny właściciel zwierzęcia chce mu zapewnić jak najlepszą opiekę weterynaryjną. Sytuacja komplikuje się jednak w chwili, kiedy dochodzi do nagłego wypadku, którego nie sposób przewidzieć – szczególnie w weekend. Wychodząc naprzeciw potrzebom oraz oczekiwaniom zatroskanych opiekunów czworonogów, kliniki wydłużają godziny swej pracy. Weterynarz w sobotę albo niedzielę? Teraz nie stanowi to problemu!

Dlaczego nocne dyżury weterynaryjne są tak ważne?

Wypadki i choroby potrafią pojawić się niespodziewanie – mogą dotyczyć również naszych pupili. Może zdarzyć się, że nasi podopieczni potrzebować natychmiastowej pomocy w godzinach nocnych, jednak wiele klinik weterynaryjnych kończy pracę w godzinach wieczornych. Aby przygotować się na takie sytuacje, należy upewnić się co do godzin otwarcia pobliskich przychodni – oszczędzi to nam chociaż trochę nerwów, których i tak jest wystarczająco dużo w tak stresujących sytuacjach.

Jeśli mieszkasz we Wrocławiu bądź jego okolicach i zależy ci na profesjonalnej opiece nad swoim pupilem nawet w nagłych sytuacjach, koniecznie sprawdź przychodnianovet.pl!

O czym pamiętać przy nagłej, nocnej wizycie u weterynarza?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w sytuacjach, w których nasz ukochany zwierzak potrzebuje nagłej pomocy, towarzyszy nam wiele nerwów. Postaraj się jednak, w miarę możliwości, zachować spokój. Dzięki temu nie umkną ci najważniejsze rzeczy, które powinieneś zabrać na wizytę, a także pomożesz swojego pupilowi – spięty opiekun wpływa również na stres u czworonoga. Psy i koty doskonale wyczuwają, kiedy ich właścicielowi towarzyszą negatywne emocje. W takiej sytuacji normalnym jest, że martwisz się o zdrowie zwierzęcia – weź jednak głęboki oddech i zachowaj zimną krew. Zapewni to twojemu pupilowi poczucie bezpieczeństwa.

Kolejną istotną kwestią, o której nie można zapomnieć jest książeczka zdrowia – zawiera ona wszystkie ważne informacje o szczepieniach. Na wizytę zabierz także wyniki poprzednich badań – może to pomóc w diagnozie problemu. Pamiętaj również o branych przez czworonoga lekach oraz przebytych chorobach!

Dodatkowo, odpowiednio przygotuj się do wizyty. Uważnie obserwuj zachowanie swego zwierzaka – w ten sposób dostarczysz wszystkich potrzebnych informacji weterynarzowi. Zastanów się, kiedy zauważyłeś problem u pupila i jak się on przejawiał. Być może nasz czworonóg dostał nową karmę lub przysmak? A może mógł coś zjeść z trawnika? 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze przychodni weterynaryjnej?

Wybór przychodni weterynaryjnej nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, aby zapewnić naszemu pupilowi jak najlepszą opiekę. Jakie są cechy dobrej kliniki?

Pierwszą kwestią są kompetencje weterynarzy – przekładają się one na jakość świadczonych usług. Ważne jest ich doświadczenie, jak również nieprzerwane poszerzanie swych kwalifikacji – wiedza medyczna, wraz z coraz większą liczbą badań oraz lekami, wciąż się zmienia i wraz z nimi pojawiają się nowe, skuteczniejsze metody leczenia.

Ważna jest również miłość do zwierząt i szczera chęć niesienia im ratunku. Wiąże się to z oferowaniem pomocy czworonogom nawet w późnych godzinach wieczornych. Warto sprawdzić godziny otwarcia klinik weterynaryjnych położonych zarówno blisko, jak i odrobinę dalej od naszego miejsca zamieszkania – nigdy nie wiadomo, kiedy taka wiedza może okazać się bezcenna.

Oprócz tego, ważne jest właściwe podejście do klienta. Weterynarz powinien powiedzieć właścicielowi, co dolega jego zwierzęciu oraz cierpliwie odpowiadać na pojawiające się pytania. Dodatkowo, ważne jest właściwe poinformowanie, jak zajmować się zwierzęciem i uprzedzić o problemach, które mogą pojawić się w trakcie leczenia. Należy zwrócić także uwagę na szeroki zakres usług oferowanych przez daną przychodnię, a także odpowiednie wyposażenie.

Pamiętaj: reaguj szybko!

Jeśli zauważysz niepokojące objawy u swojego pupila, nie zwlekaj! W przypadkach nagłych, zagrażających życiu oraz zdrowiu zwierzęcia, powinniśmy niezwłocznie udać się do najbliższej lecznicy bądź wezwać pogotowie weterynaryjne!