Strona główna
Rozrywka
Tutaj jesteś

Jak prawidłowo wybrać sztalugę w sklepie dla artystów?

17 września 2021 Jak prawidłowo wybrać sztalugę

Malarstwo daje artyście ukojenie od bieżących spraw, pozwala rozwijać kreatywność, wyobraźnię. Przy takiej pracy malarz niejednokrotnie może odzyskać spokój i pogodę ducha. Do tworzenia potrzebne są odpowiednie specjalistyczne narzędzia, po której najlepiej udać się do dobrze wyposażonego sklepu plastycznego. W takim miejscu będzie można prawidłowo wybrać między innymi potrzebne do trzymania obrazu sztalugi. Ten rodzaj stojaka jest niezbędny w czasie malowania, przytrzymuje dobrze obraz, nie trzeba więc nachylać się, zginać czy garbić. Z właściwymi narzędziami można poprawnie zadbać o zdrowie i samopoczucie podczas wykonywania czynności artystycznych przy płótnie. Ich obecność przy pracy sprawia, że bezproblemowo ustawia się obraz, tak żeby mieć dobry widok na przedmiot czy krajobraz, który jest obiektem zainteresowania artysty w danym momencie.

Jakie rodzaje sztalug można zauważyć w sklepach plastycznych?

Sklep specjalistyczny to duża różnorodność artykułów malarskich. Wśród sztalug, które występują w asortymencie, można zauważyć: stołowe trójnożne, stołowe regulowane, plenerowe. Niezależnie od ich przeznaczenia w czasie wybierania warto zwrócić uwagę na konstrukcję takiego przedmiotu. Nie mogą być one zbyt lekkie, gdyż będą się chwiały i uniemożliwią skupienie się na pracy. Sztalugi najkorzystniej jest wybierać te, które cechują się stabilnością. Deski powinny być grube, solidnie wykonane, z trwałego, odpornego na zniszczenia drewna na przykład z buku. Możliwość regulacji pozwoli na dostosowanie zarówno do warunków panujących w budynkach, w szkole, w domowej pracowni, jak i na zewnątrz, w plenerze. Niewątpliwą zaletą może być też szybkość rozkładania i łatwość przenoszenia czy przetransportowania.

Na jakie szczegóły zwracać uwagę?

Często detale mogą wiele powiedzieć o danej sztaludze. Najlepsze są takie, gdzie producent przyłożyć się do ich wyprodukowania, poświęcił wiele czasu na odpowiednie dopracowanie wyrobu. Warto spojrzeć między innymi na łączenia poszczególnych elementów, gdy są dobrze wykonane, śruby będą się trzymały przez cały czas użytkowania sztalugi. Funkcja regulowania wysokości jest przydatna i warto na nią postawić, wybierając takie narzędzie malarskie. Z regulacji będzie można korzystać bezproblemowo, gdy nakrętki i śrubki będą dobrej jakości. Śruby nie powinny wypadać, nawet, jeśli ze sztalug będzie się korzystało często, muszą one być na swoim miejscu. Będzie to nie tylko komfortowe w użytkowaniu, ale także bezpieczne dla malarza i jego dzieła.

Redakcja kultura20.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wigilia firmowa:
Sztuka podrywania kobiet
Spotkanie klasowe po latach

Jesteś zainteresowany reklamą?

Spotkanie klasowe po latach